Personnummer

Skal jeg oplyse mit CPR-nummer?

Ja, vi skal bruge hele dit CPR-nummer - også de sidste 4 cifre. 

Når du erhverver kørekort skal Politi og Borgerserveise have dit CPR-nummer. Dette skal også fremgå af dit førstehjælpsbevis, som Politi og Borgerservice skal godkende, før du kan komme til teori- og køre-prøve.
I øvrigt skal vi bruge dit personnummer i henhold til Folkeoplysningsloven § 43 stk 5.

 


RouteSafe.dk
Kolding: Brostræde 5 st. tv.
Grindsted: Tinghusgade 15

Mail: mail@routesafe.dk

Der tages forbehold for utilsigtede fejl og mangler.

Medlem af Fora
;